Homepage Podskaláčku Emovo herní archív Odkazovník Naše Šifry Program Šifry Tábor Kadov 1998 Tábor Kadov 1997 Etapovka STKZ Dobytí severního pólu Mejl na mě Zpět Domů

Hry z různých knížek a časopisů

Jestli si je všechny chcete stáhnout v jednom souboru tak v mojim download centru.

Všeobecně branné hry - 12.1.1999

Zatim jenom část kartotéky her, která se mi nedávno dostala do rukou, je jich na mě moc tak tady je zatim první část. Vydalo to nakladatelství Naše vojsko v roce 1979 a připravil to kolektiv autorů pod vedením PhDr. Felixe Černocha CSc.

Hry ve městě a na vsi - 7.4.1998

Troufám si tvrdit, že každý kdo alespoň někdy scháněl knížky z hrama tak musel narazit na Velkou enciklopedii her od Miloše Zapletala. Z velikosti těch knížek mám hrůzu, ale i tak se pokusim ji naskenovat. A na tomto místě by se měla postupně objevit. Zatím je to jen jedna část jedné kapitoly z knížky her ve městě.

Hry nejenom do přírody - 31.3.1998

To je "knížka" nebo spíš příručka co vydalo bejvalý ODPM ( Okresní rada PO SSM Strakonice ) a nedá se vytušit ani rok vydání a ani kdo to spáchal. Je to psaný strojem a divně namnožený, tak to nejde skenovat tak se postupně pokusim zveřejnit to co bude stát za to. A tady to je k mání.

Pionýrské tábory ROH - 31.3.1998

To je sada asi 8 knížek zabývající se tábory. Mě se podařilo náhodou pořídit 3 díly. Vycházky (2), Putovní tábory(8) a Tábor v dešti(3). Jsou to knížky plný nápadů a tady je to co jsem z nich naskenoval. Je tam toho ještě mnohem víc, ale je to samý obrázek tak to chce prostě mít tu knížku.

Turistický oddíl mládeže - 31.3.1998

To je knížka od Vladimíra Theuera a kolektivu a zabývá se turistickými oddíly. Taky pěkná knížka se spoustou nápadů a rad. Já jsem naskenoval jen pár her a něco pro naše nejmladší určitě to znáte tzv. "Cesty pohádkovým lesem". A tady je to o čem čtete.

Kniha lesní moudrosti - 25.1.1998

V celku zajímavá knížka zabývající se především indiánskou tématikou obsahuje taky asi přez 100 her. Zde jsou k dispozici jsou naskenované , takže mohou obsahovat i dost chyb, které vznikly při analýze textu a které jsem poté přehlédl.
Tak tady je to :

 • Hry z knihy lesní moudrosti

  Hry pro jiskry a pionýry - 25.1.1998

  Našel jsem doma docela zajímavou knížku z dob nedávno minulých jmenuje se Hry pro jiskry a pionýry tak jsem se rozhod ji převést do textu a na této stránce bych ji chtěl postupně zveřejňovat. Těch her je tam dost a zatím jsem naskenoval jen první tři kapitoly. Je to neupravený naskenovaný text tak tam jsou i děliče slov na místech kde nejsou třeba.

  Takže tady jsou Hry pro jiskry a pionýry v elektronické podobě:

  Kronika ztracené stopy - 25.1.1998

  Další naskenovaný hry z knížky jsou z knihy "Kronika ztracené stopy" od Jaroslava Folglara. Je jich tam jen pár a podívat se na ně můžete tady.

  Hry z "Ábíček" - 25.1.1998

  Určitě znáte časopis ABC. Ještě než ho zdražili na nekřesťanský peníze taky jsem ho odebíral a tady je pár her co poslali do Ábíčka nějaký oddíly.

  "Drobné hry Rychlých šípů" - 25.1.1998

  Našel jsem asi před třema rokama v jednom časáku jménem Magazín komety asi 100 her s tímhle názvem dost je jich znamých a tady se na ně můžete podívat

  Nějaká literatura

  Tady jsou knihy, které používáme při přípravě programu.
  • Eduard Bakalář, Psychohry, Moderní společenské hry s psychologickou tématikou, Mladá fronta, Praha 1989
  • Miloš Zapletal a kol., Zlatý fond her, Mladá fronta, Praha 1990
  • Hry pro jiskry a pionýry, Mladá fronta, Praha 1979
  • E.T. Seton, Kniha lesní moudrosti, Typografie, Brno 1991
  • Jaroslav Foglar, Kronika ztracené stopy, Naše vojsko, Praha 1991
  • Miloš Zapletal, Velká enciklopedie her, Olympia 1985-1988
   I. Svazek - Hry v přírodě
   II. Svazek - Hry v kubovně
   III. Svazek - Hry na hřišti a v tělocvičně
   IV. Svazek - Hry ve městě a na vsi • Nahoru Moje logo
  Stránky udržuje Vilém Zoubek alias Ema
  www.komik.cz - www.romantik.cz
  Poslední modifikace: 14.6.1998
  URL dokumentu: http://www.zoubek.cz/homepage/hry/knihy.html
  Welcome to Praetorian